RAVIMASSAAŽ

MedTIM Erakliinikus pakutakse erinevaid massaažitehnikaid. Allpool saate lugeda iga massaažitehnika iseloomustuse ja eripärade kohta.

Täpsema informatsiooni saamiseks soovitame võtta ühendust meie kliiniku personaliga telefonidel 56 880 924 või 66 004 469

Ravimassaaž

on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mida tehakse vastavalt soovile ja vajadusele kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale. Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, mis omakorda kiirendab ainevahetust, taastab kaotsiläinud energiavarud, korrigeerib lihastoonust, parandab naha elastsust ja selle seisundit ning ergutab vere- ja lümfiringet. Massaaž toob töödeldavasse piirkonda lisaverd ning vähendab lihasvalusid. Massaaž on soovituslik pingelisel perioodil ning üleüldise väsimuse ja tervisehädade korral. Samuti on ravimassaaž sobilik neile, keda kimbutavad peavalud, probleemid uinumise ja magamisega ning stressiga. Ravimassaaž sobib kasutada kombineeritult spordimassaažiga või kupumassaažiga. Parema tulemuse saamiseks tuleks läbida seanssidena: 5- 10 korda ja 4-7 päevaste vahedega.

Lümfimassaaž

on nahka ja nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine massaaž, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast. Lümfiringe aeglustub liikumisvaeguse, ülekurnatuse ja ühekülgse füüsilise töö käigus. Massaaž mõjub hästi tursete, vereringehäirete ja ainevahetushaiguste puhul. Sagedaselt kasutatakse näiteks jalgade veenilaiendite ja lümfiteede ahenemisest tingitud tursete leevendamiseks, aga ka näotursete ja traumadest tekkinud tursete puhul ning armide raviks. Lümfimassaaz on väga õrn massaažiliik.

Kupumassaaž

selle massaažitehnika eripäraks on kummist kuppude abil tekitatav vaakum. Vaakum parandab vedelike ringlust, vähendab lihaspingeid ning parandab vereringet. Kupumassaaž trimmib nahka, puhastab poore ning vähendab tselluliiti. See massažitehnika sobib kombineerituna klassikalise massaažiga.

Kinesioteipimine

kasutatakse ülekoormatud või traumeeritud lihasturse puhul, mille tulemusena lümfi- ja vereringe aeglustub. Teip aitab nahka üles tõsta, mille tulemusena tekib naha ja lihase vahele ruum. Seeläbi paranebki lümfi- ja vereringlus ja väheneb surve naha valuretseptoritele. Kinesioteip normaliseerib lihastoonust ja toetab iseeneslikku lihaskoe tervenemise protsessi. Teipi võib nahal hoida 3-5 päeva, teip võimaldab käia duši all. Kasutatakse õla,- abaluu, ja -kaelapiirkondadel, samuti liigestel ja muudel piirkondadel. Teip paigaldatakse kuivale, puhtale ja raseeritud piirkonnale, et tagada maksimaalne efektiivsus.

Spordimassaaž

kujutab endast spetsiaalsete võtete kompleksi, mis tõstavad sportlikku töövõimet, valmistavad sportlase ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse. Massaaž põhineb kolmel põhimõttel- ajastus, tehnika ja eesmärk. Spordimassaaž sobib ka erinevate füüsilisete pingutuste ja suure töökoormusega inimestele, sealjuures neile, kes sooritavad kükitavaid asendeid, jooksevad või tõstavad ning töötavad suurte raskustega. Antud massaažitehnika keskendub erinevatele lihasgruppidele, näiteks säärelihastele ja/või turja- ja kõhulihastele ja seda iga inimese puhul individuaalselt.

Lastemassaaž

on õrnadel silitustel põhinev kerge massaaž, mis stimuleerib vereringet ja seedimist, ergutab lümfi- ja immuunsüsteemi, parandab lihaskoordinatsiooni, stimuleerib kesknärvisüsteemi ning parandab naha seisundit. Lapsevanem saab massööri kõrval õppida massaaživõtteid, et hiljem juba ise jätkata kodus lapse teadlikumat silitamist. Massaaži tulekuks ei pea olema arsti saatekirja.

Meemassaaž

mõjub inimesele kahel tasandil – füüsilisel ja energeetilisel. Füüsilisel tasandil – parandab vereringlust naha alumistes kudedes ning nende all asuvates lihastes, annab organismile vajalikke bioaktiivseid aineid ja adsorbeerib toksiinid ning aitab kaasa nende väljaviimisele organismist. Meemassaž ergutab lümfisüsteemi ning soodustab naha loomulikku puhastumist. Energeetilisel tasandil toimib eeskätt eeterkehale, mille korrastamine aitab kaasa füüsilise keha tervenemisele. Mett kasutatakse “kleepainena”, mille abil eemaldatakse saastunud energiat, mille toimel puhastuvad energiakanalid ning taastub energia vaba kulgemine. Meemassaaži tehakse esmalt seljale. Õrnale ja tundlikule nahale võib see massaažitehnika olla valulik. Meemassaž ei sobi meeallergikutele. Protseduuril kasutatakse naturaalset mett.

Massaažile registreeri SIIN